Muzeum czynne codzienie od 9:00 do 18:00 Ceny biletów: normalny-20zł. ulgowy-15zł.

O muzeum opowiada właściciel

Cztery skamieniałe gniazda jaj dinozaurów sprzed 70 mln. lat, zostały sprowadzone z odległych Chin. W ciągu ostatnich lat na obrzeżach Pustyni Gobi, prowincji Liaoning i Xinxia, odkryto nowe stanowiska paleontologiczne dinozaurów. Trzy skamieniałe gniazda, należały do Segnozaurów z rodziny Terinozauroidów i ich krewniaków. Czwarte gniazdo należało do Hadrozaurów - tzw. dinozaurów kaczodziobych. Łączna ilość tych jaj w czterech gniazdach to aż czterdzieści. Na co dzień prezentowane są w Muzeum Ziemi w Kletnie.

Moją przygodę z geologią rozpocząłem już w szkole podstawowej. Później stało się to moim zawodem. Praca w terenie i uczestnictwo od 29 lat w największych giełdach minerałów w Europie, pozwoliło mi zgromadzić pokaźną kolekcję, którą można oglądać codziennie w moim Muzeum Ziemi w Kletnie.
Efektem 29 lat mojej pracy, są okazy, które w znacznej części pozyskałem własnoręcznie i z każdym wiąże się inna przygoda. Pasja, ryzyko i przygoda, były powodem wielu wyrzeczeń, ale dzięki temu, każdy dzień mojego życia bywa ciekawszy.

Od pięciu lat jestem pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Poszukiwaniu Kamieni i Minerałów w Kletnie. Odbywają się one na starych średniowiecznych hałdach górniczych. Występuje tu około 80 minerałów m.in. odkryty niedawno bohdanowiczyt. Dzięki pomocy Nadleśnictwa w Lądku Zdroju, możemy legalnie pozyskiwać te minerały w trakcie naszych imprez. Tego rodzaju stanowiska geologiczne są coraz częściej niedostępne z różnych przyczyn. Gorąco namawiam i zapraszam wszystkich miłośników przyrody do wspólnej zabawy w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego, obok przepięknej Jaskini Niedzwiedziej, średniowiecznej Sztolni Fluorytowej i Geologicznego Muzeum Ziemi.

Kolekcje tematyczne - kamieni, minerałów i skamieniałości z naszego muzeum wielokrotnie zdobywaly nagrody i wyróżnienia na miedzynarodowych wystawach. Już od 29 lat jesteśmy obecni na wielkich, prestiżowych wystawach, które odbywają się w Barcelonie, Monachium, Paryżu, Genewie, Sainte-Marie, Oslo. Tam też niejednokrotnie zostaliśmy wyróżnieni za kolekcje unikatowych minerałów Polski i Europy Wschodniej, które dzisiaj możemy podziwiać w Muzeum Ziemi.

Arnold Miziołek

Nasze osiągnięcia

POLECAMY: Międzynarodowe mistrzostwa w poszukiwaniu minerałów Podziemna trasa turystyczna Nietoperze Doliny Kleśnicy
Copyright © 2011 All Rights Reserved MUZEUM ZIEMI KLETNO KONTAKT